Огляд екологічних криптовалют для інвестування
Багато міжнародних компаній намагаються підтримувати екологію довкілля. Зокрема бізнес прагне скоротити викиди вуглецевого газу в атмосферу. Ця тенденція торкнулася і криптовалютою промисловості. Наприклад, у травні 2021 року виробник електромобілів Tesla припинив прийом платежів у біткоїнах через негативний вплив видобутку криптовалюти на навколишнє середовище.
Після великими компаніями інвестори також стали приділяти більше уваги відповідності цифрових монет «зеленим» стандартам.
Ми вирішили з’ясувати, які монети найменше завдають шкоди навколишньому середовищу та склали список найекологічніших криптовалют.
Як визначити екологічність криптовалюти?
Безпека цифрових монет для довкілля залежить від алгоритму.
З технічної точки зору, всі цифрові активи поділяються на два типи:
1.Proof-of-work.
2.Proof-of-stake.
Proof-of-work (PoW) – це доказ виконання роботи. PoW призначений для вирішення складних математичних завдань за допомогою технічного обладнання майнером. Майнери отримують винагороди у вигляді криптовалюти за додавання кожного перевіреного блоку (інформація про виконані транзакції) у загальний ланцюжок, який називається блокчейн. Цей процес є складним і потребує значних обчислювальних потужностей. Чим потужніше у майнер обладнання – тим більше він може отримати прибутки.
Майнінг — це видобуток криптовалюти за допомогою спеціального обладнання. Суть майнінгу полягає, щоб додавати блоки (нові скоєні транзакції) у загальний ланцюжок блокчейн. Цю роботу виконують майнери та отримують за цю винагороду.
На жаль, обладнання для майнінгу витрачають багато електроенергії, виробництво якої має негативний вплив на довкілля. Також, виробництво обладнання також завдає шкоди екології.
При цьому PoW передбачає поступове збільшення складності видобутку криптовалюти. Процес провокує учасників ринку періодично збільшувати кількість підключених до мережі обчислювальних потужностей. В результаті споживання електроенергії зростає, що збільшує негативний вплив майнінгу на довкілля.
Proof-of-stake (PoS) – це доказ частки володіння, аналогічний PoW, і використовується для стейкінгу. Однак, на відміну від PoW, суть роботи PoS залежить не від кількості обчислювальної потужності обладнання, а від суми інвестицій у криптовалюту.
Іншими словами, мета proof-of-stake – заблокувати в пулі ліквідності якнайбільше цифрових активів, щоб підвищити рівень свого доходу.
PoS не потребує потужних обчислювальних обладнання. Таким чином, ця система не така енерговитратна і завдає шкоди навколишньому середовищу.
Перейдемо до списку найекологічніших криптовалютів, на які необхідно звернути увагу інвестору.
Рейтинг найекологічніших криптовалют
У цьому списку представлені найекологічніші цифрові монети. Розгляньмо кожну з них.
Nano (NANO) купити на Binance
Криптовалюта Nano функціонує на основі Open Representative Voting (ORV) алгоритму. Таким чином, платформа Nano замість використання енерговитратного обладнання для підтвердження транзакцій спирається на систему голосування. Це означає, що користувачі платформи повинні голосувати за транзакцію. Розробники проекту позиціонують свій продукт як екологічну альтернативу PoW.
ORV робить Nano надзвичайно енергоефективним. Завдяки цьому алгоритму цифровій монеті вдалося очолити рейтинг найбезпечніших криптовалют для довкілля.
Cardano (ADA) купити на Binance
Cardano (ADA) – це цифрова монета, яка працює на PoS-алгоритмі під назвою Ouroboros. У мережі Cardano обробляється близько 1 тис. фінансових операцій на секунду. Це значно більше, ніж у багатьох конкурентів, які працюють на PoW. Наприклад, біткоїн обробляє 7 транзакцій на секунду. Така пропускна спроможність мережі Cardano робить ADA однією з найбезпечніших монет для екології.
Stellar (XLM) купити на Binance
Stellar є форком популярного проекту Ripple. Технологія Stellar фактично має самі можливості, як і мережу Ripple. Спочатку платформа Stellar функціонувала на тому ж протоколі, що й Ripple, але у 2015 році перейшла на використання власного коду, зберігши весь функціонал Ripple.
Основна відмінність Stellar в тому, що кожен може запустити власну ноду для підтримки роботи мережі. Такий підхід дозволив розробникам прискорити роботу системи та зробити її енергоефективною.
Сьогодні багато великих компаній (такі, як IBM і Deloitte) використовують розробки Stellar.
IOTA (MIOTA) купити на Binance
IOTA — це криптовалюта, яка на відміну від інших цифрових монет рейтингу функціонує не на блокчейні, а на особливій технології розподіленого реєстру. Такий підхід допоміг розробникам відмовитись від енергоємних алгоритмів досягнення консенсусу на користь більш енергоефективних інструментів. Команда IOTA планує і надалі працювати над зниженням витрат на електроенергію під час роботи з MIOTA. Такі перспективи роблять проект одним із найекологічніших на ринку.
EOS (EOS) купити на Binance
Розробники проекту працюють над прискоренням транзакцій у мережі EOS, щоб система могла обробляти мільйон операцій на секунду. Проект працює на базі підтипу PoS – Delegated Proof of Stake (DPoS). Ця технологія відрізняється від proof-of-stake тим, що дозволяє забезпечити високий рівень децентралізації платформи. Також, DPoS робить проект безпечним для довкілля. Тому EOS сьогодні у списку найекологічніших криптовалют.
Ripple (XRP) купити на Binance
XRP – це криптовалюта, робота мережі якої підтримується за допомогою обмеженої кількості валідаторів та не потребує майнінгу. Серед списку валідаторів можна виділити такі компанії, як Ripple Labs та схвалені нею інші вузли, які належать криптобіржам, банкам та іншим фінансовим партнерам.
Завдяки обмеженій кількості валідаторів та відсутності майнінгу, мережа Ripple може обробляти понад 1500 операцій на секунду, що робить її абсолютно безпечною для екології.
Algorand (ALGO) купити на Binance
Проект працює з урахуванням алгоритму PoS. Команда Algorand, за даними офіційного сайту проекту, хоче зробити її першою вуглецевою-нейтральною блокчейн-мережею. Розробники Algorand планують досягти результату завдяки співпраці з еко-проектом Climate Trade.